ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7748301
*
nr 774 8301
Spegel
Sekelskifte 1900, höjd: 165
Kondition: lagat krön
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 augusti 2012
kl 19:41:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/8 22:05:06
1
300 kr
21/8 23:49:16
2
350 kr
22/8 19:52:01
1
400 kr
23/8 15:25:18
3
450 kr
25/8 11:10:40
4
500 kr
26/8 22:07:00
5
1.200 kr
27/8 17:54:47
6
700 kr
27/8 19:21:47
7
900 kr
27/8 19:22:23
7
1.100 kr
27/8 19:36:01
7
Vinnande bud
27/8 19:36:40
7
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
-
3094 Toilettebord
1960-tal, bemålat, spegel & lådor. Bredd: 95 cm, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:59
*
Spegel
Kondition: lagat krön
nr 774 8301
Spegel
Sekelskifte 1900, höjd: 165
Kondition: lagat krön
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 augusti 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/8 22:05:06 | 1 | 300 kr |
21/8 23:49:16 | 2 | 350 kr |
22/8 19:52:01 | 1 | 400 kr |
23/8 15:25:18 | 3 | 450 kr |
25/8 11:10:40 | 4 | 500 kr |
26/8 22:07:00 | 5 | 1.200 kr |
27/8 17:54:47 | 6 | 700 kr |
27/8 19:21:47 | 7 | 900 kr |
27/8 19:22:23 | 7 | 1.100 kr |
27/8 19:36:01 | 7 | Vinnande bud |
27/8 19:36:40 | 7 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
-
3094 Toilettebord
1960-tal, bemålat, spegel & lådor. Bredd: 95 cm, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:59